برداشت از لژیون روز دوشنبه ۹۷/۰۲/۰۳

همسفر فریده: خدایا جهان‌بینی ما را الهی کن!بر دانایی و آگاهی ما بیفزا تا از پیلهٔ خودبینی رهاشده و مبدأ حقیقی خود را بیابیم و با کمک نقشهٔ گنجی (جزوه جهان‌بینی) که روزی ما کردی جهان درون و برونمان را طوری ببینیم که تو می‌خواهی نه نفسمان!

گاهی فقط یک جمله می‌تواند تکانه‌ای باشد برای تغییر مسیر و یا اصلاح رفتار ما انسان‌ها و در این جلسه یک جمله بسیار مرا به فکر واداشت که "گاهی ما با کمک کردن به‌اشتباه دیگران در مجازات آنها شریک می‌شویم."

خیلی وقت‌ها خواسته و ناخواسته مرتکب این عمل شدم؛ گاهی در لباس دلسوزی، گاهی در لباس محبت، گاهی در لباس ایثار و... بدون اینکه بدانم هم در مسیر آن فرد خلل ایجاد می‌کنم و هم خودم وارد حلقه‌های اشتباهی می‌شوم که خودم سبب شدم و خیلی راحت عنوان می‌کنیم دست ما نمک ندارد یا اینکه آمدیم ثواب کنیم؛ اما کباب شدیم!غافل از اینکه ما راه صواب را نمی‌شناسیم و انتظار داریم چون ما فکر می‌کنیم نیت ما خیر است و ظاهر فعل ما خوب درنتیجه باید پایان خوبی هم داشته باشد!

امیدوارم با رشد دانایی و وسعت پیدا کردن جهان‌بینی الهی به قدرت تشخیص برسیم تا در اموری که مربوط به ما نیست دخالت نکنیم و به مسیر خود بپردازیم.بسیار سپاسگزارم از راهنمای عزیزم که همیشه چراغ راه من در تاریکی‌هایم هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.