رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد

با صدور حكمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ رئیس پارك علم و فناوری گیلان منصوب شد
دكتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حكمی، دكتر علی باستی را به سمت « رئیس پارك علم و فناوری گیلان » منصوب كرد.

 به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، در این حكم انتصاب آمده است:

 جناب آقای دكتر علی باستی

 با سلام،

 با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی و بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری، به موجب این حكم به سمت "رئیس پارك علم و فناوری گیلان" منصوب می‌شوید.

 از جنابعالی انتظار می‌رود كه با مشاركت و ایفای نقش موثردر ارتقای زیست بوم نوآوری و كارآفرینی منطقه و همراهی و همكاری با نقش آفرینان اصلی این زیست بوم و همچنین توسعه كیفی موسسات مستقر در پارك در كنار توسعه كمی آنها، زمینه توسعه كسب و كار موسسات و حضور آنان در بازارهای فرامنطقه ای، ملی و بین المللی را در سر لوحه كار خویش قرار دهید.

 در این راستا تعامل موثر با مدیران اجرایی استان برای تامین زیر ساخت های لازم برای استقرار و حل مشكلات پیش روی توسعه كسب و كار موسسات و همچنین ایجاد روابط نظام مند، موثر و هدفمند با دانشگاه های استان برای بهره گیری دانشگاهیان از ظرفیت های پارك علم و فناوری در جهت تجاری سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی آنان از اهمیت زیادی برخوردار است.

 امید است كه تنوع بخشی به منابع مالی مورد نیاز پارك علم و فناوری، افزایش نسبت درآمدهای اختصاصی پارك به اعتبارات ملی و استانی و بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در توسعه كالبدی پارك مورد اهتمام ویژه جنابعالی و همكاران محترم قرار گیرد.

 انتظار میرود با توكل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب دولت تدبیر و امید و برنامه‌های ارائه شده به مجلس محترم شورای اسلامی به انجام رسانید.

 بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همكاری دانشگاهیان و صاحب نظران، در مراكز دولتی و خصوصی نقشی شایسته درنظام علم و فناوری ایفا نمایید.

 دكتر علی باستی متولد ۱۳۵۲ رشت و فارغ التحصیل دوره دكترای تخصصی رشته مهندسی مكانیك، ساخت و تولید از دانشگاه صنعتی توكیو و در حال حاضرعضو هیئت علمی (دانشیار) دانشگاه گیلان است.

 وی دارای افتخارات علمی از جمله پژوهشگر برتر دانشگاه گیلان بوده و تعدادی از مقالات وی در خصوص طراحی و ساخت نانو سنسورحرارتی توسط انجمن مهندسی مكانیك در ژاپن ( jsme ) و انجمن مهندسی ساخت و تولید ایران،به عنوان برترین مقاله برگزیده شده است.

 برای اولین بار در كشور و تحت نظارت و راهنمایی وی، دستگاه میكرو و نانو ماشینكاری الكترو شیمیایی جهت ساخت قطعات در ابعاد میكرو و نانو در قالب رساله دكتری دانشجویی طراحی و ساخته شده است.

 همچنین طراحی، ساخت و به آب اندازی اولین نمونه قفس های پرورش ماهی كروی، مناسب دریای خزر از دیگر كارهای وی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در منطقه است.

 از دیگر فعالیت های علمی نامبرده می توان به انتشار بیش از ۵۲ مقاله در نشریات معتبر ملی و بین المللی و راهنمایی ۳۱ پایان نامه دانشجویی در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری اشاره كرد.

 دكتر باستی پیش از این به مدت چهار سال معاون دانشجویی دانشگاه گیلان و دبیر معاونان دانشجویی منطقه ۲ كشور بوده و همچنین مسئولیت هایی همچون معاونت پژوهش و فناوری دانشكده فنی و مدیریت گروه مهندسی مكانیك دانشگاه گیلان را بر عهده داشته است.

 وی در طی دوران كاری خود پروژه های متعددی با صنایع كشورهای ایران و ژاپن اجرا كرده است.

 وزیر علوم در نامه جداگانه ای از خدمات دكتر مجید متقی طلب، رئیس سابق پارك علم و فناوری گیلان در مدت زمان تصدی این مسئولیت قدردانی كرد.

 
 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.