نویسنده شازده کوچولو کیست؟ با داستان شازده کوچولو آشنا شوید

کتاب شازده کوچولو از جمله کتاب هایی است که با مفاهیم فلسفی بی نظیر برای کودکان نوشته شده است اما این کتاب با وجود تخیلی بودن و با وجود اینکه برای کودکان نوشته شده است بیشتر مورد توجه و تأیید بزرگسالان است و مخاطبان زیادی از گروه های سنی مختلف را شامل می شود نوشته آنتوان دو سنت اگزوپری تا کنون به بیش از ۳۰۰ زبان دنیا ترجمه شده است و تعداد بی شماری از آن به فروش رسیده است. نویسنده کتاب شازده کوچولو دارای آثار ارزشمند دیگری نیز می باشد.

نویسنده شازده کوچولو کتاب پرفروش

 توضیحاتی درباره کتاب و نویسنده شازده کوچولو:

کتاب شازده کوچولو عنوان بهترین کتاب در قرن ۲۰ را به خود اختصاص داده است و در کشور فرانسه هر سال بیش از ۱ میلیون نسخه از این کتاب به فروش می رسد شیوه به کار برده شده در این کتاب و جهت فکری کتاب به سمت سور رئالیستی است و از فلسفه محبت و انسان دوستی با شیوه ای تخیلی و تأثیرگذار سخن گفته شده است.

مضمون اصلی که نویسنده شازده کوچولو در این کتاب از طریق آن محبت و عشق را بیان کرده است در رابطه با یک کودک فضایی است که از یک سیاره دیگر برای پیدا کردن چیزهای جدید به زمین سفر کرده است و در طول این سفر با انسان های مختلف و شیوه زندگی انسان ها بر روی کره زمین آشنا می شود که بیشتر این شیوه ها در رابطه با محبت و نوع انسان دوستی زمینیان است که شازده کوچولو را با سؤالاتی همراه می کند که به دنبال یافتن پاسخ آنها است.

کتاب معروف شازده کوچولو

آنتوان دو سنت اگزوپری بیان کرده است که ایده و جرقه اصلی برای نوشتن این کتاب از زمانی آغاز شد که نویسنده این کتاب در یک مسافرت هوایی مجبور می شود تا در پروازی که به مقصد پاریس دارد در قاره آفریقا و صحرای اطراف آن فرود آید و همین موضوع ایده نوشتن و خلق شازده کوچولو را برای او ایجاد کرد که بسیار موفقیت انگیز بوده است.

در طول داستان شازده کوچولو با روباه، خلبان و برخی حیوانات رو به رو می شود که هر یک به نحوی می خواهند در داستان ویژگی های بد انسان را در سیاره زمین نشان دهند. شازده کوچولو برای یافتن عشق حقیقی گل رز را مثال می زند که با وجود ناملایماتی که با او داشته است هنوز در دل گرو او دارد.

نویسنده معروف شازده کوچولو

نویسنده شازده کوچولو در این داستان نام سیاره خیالی که شازده کوچولو از آن بر روی زمین سفر کرده است سیاره ب ۶۱۲ نامیده است. این داستان زمینه اجرای بسیاری از  نمایشنامه های تئاتر، تلویزیون و سینما بوده است که در کشورهای مختلف توسط نویسندگان بی نظیر از آن الهام گیری شده است. از نویسندگان و کارگردانانی که در ایران از این داستان الهام گیری کرده اند رامبد جوان است که با ساخت سریال مسافران ارائه شده است و در ژانری اجتماعی و طنز به مخاطب عرضه شده است.

The post نویسنده شازده کوچولو کیست؟ با داستان شازده کوچولو آشنا شوید appeared first on آرگا.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.