کارهایی که بعد از شکست عشقی روحیه تان را به شما برمیگردانند

اثرات نامطلوبی که شکست عشقی می تواند بر روی افراد داشته باشد بر کسی پوشیده نیست و مهم ترین تاثیر آن انزوا و گوشه گیری است که فرد دنیای خود را تاریک و تمام شده فرض می کند. اغلب افراد بعد از شکست عشقی نمی خواهند این اتفاق را بپذیرند و از تمام قوای خود برای سرکوب آن استفاده می کنند و این موجب می شود تا روند درمان و برگشت به زندگی آنها طولانی تر شود.

 بعد شکست عشقی چگونه زندگی کینم

بعد از شکست عشقی:

تمام شدن رابطه عاطفی شما به معنای تمام شدن زندگی نخواهد بود و به این علت که زندگی در جریان است شما باید راهی برای ادامه این مسیر هر چند با وجود مشکلات و سختی ها داشته باشید. بسیاری از نکات وجود دارد که بعد از تمام شدن یک رابطه باید از آن چشم پوشی کنید و در مقابل نیز باید برخی از آنها در زندگی به کا بگیرید.

شاید اولین تصوراتی که بعد از خراب شدن رابطه به سراغ شما می آیند این است که باید ادامه زندگی خود را چگونه بگذرانید، با قضاوت های اطرافیان چه کنید، چگونه این خاطرات تلخ را فراموش و سوالاتی از این قبیل که می توانند می توانند زندگی شما را بعد از شکست عشقی به شدت تحت تاثیر خود قرار دهند.

با شکست عشقی چه کنیم

ایستادگی:

شاید در نگاه اول سخت ترین و مشکل ترین کاری که بعد از رابطه تمام شده خود باید انجام دهید قوی بودن و ایستادگی است. با وجود اینکه این جمله می تواند شعاری باشد اما خواه ناخواه باید به سراغ آن بروید.

فرار کردن از موضوع شاید برای مدتی شما را از واقعیت دور کند اما نمی تواند مرهمی قطعی بر روی زخم های شما باشد. واقع بینی در چنین شرایطی می تواند شما را از تباه شدن آینده نجات دهد و موجب می شود تا راحت تر تصمیم بگیرید.

آزاد باشید:

در درجه اول به خودتان و اهدافتان فکر کنید تصور دیگران در رابطه با شما اهمیتی ندارد و فقط می تواند لذت زندگی را از شما بگیرید. تجربیات زیادی نشان می دهد که در بیشتر زمینه ها و به ویژه بعد از شکست عشقی اهمیت دادن به حرف والدین یا  اطرافیان است که فشار روحی بیشتری را بر روی فرد ایجاد می کند.

شما در زندگی خود مرحله سخت عاطفی را پشت سر گذاشته اید و در این شرایط هیچ کس به اندازه خود شما ضربه نخورده است بنابراین نباید ادامه زندگی خود را از بین ببرید.

شکست عشقی چیست

همدردی و کمک:

در این شرایط شما باید به سراغ کارهای مفید که می تواند به شما انگیزه بدهد بروید به عنوان مثال انجام فعالیت های خیریه و کمک کردن به افراد نیازمند حتی به لحاظ عاطفی می تواند احساسا بهتری در شما ایجاد کند.

از سوی دیگر همدردی با افرادی که مانند شما یک تجربه ناموفق عاطفی داشته اند می تواند تجارت مفید و سازنده ای را رد و بدل کند.

امیدواری:

حفظ کردن امید و انگیزه بعد از شکست عشقی دارای اهمیت زیادی است امیدواری می تواند ترس، نگرانی و اضطراب را از شما دور کند. اگر ناامیدی در زندگی وجود نداشته باشد احساس پوچی و بیهودگی زندگی شما را فرا خواهد گرفت.

ساختن دنیای جدید:

دنیای شما در حال جریان است و شما به عنوان موجودی تاثیرگذار در این دنیا باید زندگی جدیدی برای خود بسازید و با دور شدن از اهداف و دنیای خود نمی توانید گذشته را تغییر دهید. تنها در چنین شرایطی شما امکان داشتن زندگی خوب در آینده را نیز از دست می دهید.

 آسیب های شکست عشقی

ورزش کردن:

ورزش کردن شاید به تنهایی به عنوان یک راهکار برای ادامه زندگی بعد از شکست عشقی محسوب نشود اما می تواند در کنار سایر تکنیک ها تاثیرات چشمگیری برا افزایش روحیه، انگیزه و نظم دهی به زندگی داشته باشد.

زمان:

زمان عامل مهمی در برگشت به زندگی است شما بعد از تمام کردن یک رابطه نمی توانید توقع داشته باشید که به سرعت وارد رابطه ای جدید شوید و یا ازدواج کنید. زیرا تاثیرات منفی رابطه قبلی همچنان تا مدتی با شما خواهد بود و زمانی که با خودتان کنار آمدید می توانید یک رابطه جدید را شروع کنید.

فراموش کردن:

برخی از خاطرات با گذر زمان و تلاش شما قابل حذف شدن و خارج شدن از ذهن است اما بعد از شکست عشقی ممکن است برخی از خاطرات فراموش شدنی نباشند یا سخت باشند. اما زمان می تواند تاثیر این نواع خاطرات را بر روی شما خنثی کند.

The post کارهایی که بعد از شکست عشقی روحیه تان را به شما برمیگردانند appeared first on آرگا.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.