یک ترفند برای خلاصی همیشگی از شر تبخال

زخم‌ سرد یا تبخال توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می‌شود. این ویروس مسری به راحتی با لمس یک زخم فعال منتشر می‌شود. سیر ۵ هزار سال است که برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از این ترفند ساده برای خلاصی از شر تبخال استفاده کنید. تنها چیزی که لازم دارید یک حبه سیر معمولی است. سیر به هر شکلی که باشد سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، عملکرد معده، قلب، تیروئید را راحت کرده، رگ‌ها را پاکسازی می‌نماید، از تشکیل تورمور پیشگیری کرده و بدن را جوان می‌کند.

سیر منبعی غنی از مواد نیتروژنی، سدیم، پتاسیم، سلنیوم، کلسیم، منیزیم، سیلیکون، سولفور، اسید فسفر، ویتامین ثِ، بِ، دِ، فیتوسترول، عصاره‌ها و روغن‌های ضروری است. علاوه بر این، سیر سرشار از فیتونسید مانند آلیسین است که توسط تخریب مکانیکی گیاهان شکل می‌گیرد؛ یعنی خرد یا ریز شدن پوسته سیر. به گفته محققان، آلیسین تأثیر باکتریایی قدرتمندی دارد که عفونت‌ها را زودتر درمان می‌کند. سیر می‌تواند با عفونت‌ها بجنگد و منبعی ارزشمندتر از بسیاری آنتی‌بیوتیک‌هاست.

چطور با یک ترفند ساده و معمولی از شر تبخال یک شبه خلاص شویم؟

یک حبه سیر را خوب ریز یا خرد کنید. سپس به آرامی روی تبخال خود فشار دهید. اگر تبخال بزرگ است با تکه‌های جدید سیر، چندین بار این کار را امتحان کنید. بگذارید سیر ۱۰ دقیقه روی زخم باقی بماند. در بسیاری از موارد سیر فوراً تبخال را از بین می‌برد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.